برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

کلمات کلیدی شما چیه؟

اسم هر چیزی یا هرکسی که میاد یه سری کلمات کلیدی تو ذهن شکل می گیره. برای مثال وقتی اسم بنز میاد احتمالا کلمات کلیدی زیر به ذهنمون خطور میکنه: راحتی، پرستیژ، زیبایی و …

یا مثلا وقتی اسم علی دایی میاد: آقای گل، فوتبال، پرسپولیس و ….

یا مثلا وقتی اسم پراید میاد: ارزون قیمت، ماشین شهری، انا لله 🙂 و ….

لطفا چند مثال هم شما در بخش نظرات عنوان کنید.

حالا به این فکر کنید که وقتی اسم شما میاد چه کلمات کلیدی تو ذهن افراد شکل می گیره؟ چه خصوصیاتی دارید که از بقیه خصوصیات شما برجسته تره؟ کدوم ویژگی شما رو از بقیه متمایز می کنه؟

با پاسخ دادن به این دست از سوالات می فهمید که در حال حاضر چه کسی هستید و کجا قرار دارید.

یه سوال از شما دارم. اگر ندونیم که کجا می خواهیم بریم چند درصد احتمال داره که به یه جای خوب بریم؟

پس حالا باید بفهمیم که کجا می خواهیم بریم. برای اینکه بفهمیم کجا می خواهیم بریم می تونیم سوالات زیر رو از خودمون بپرسیم:

اسم ما که میاد دوست داریم چه کلمات کلیدی در ذهن بقیه شکل بگیره؟ رسالت من چیه؟ من چه ماموریتی در جهان هستی دارم؟ هدف از خلقت من چیه؟

اسم ما که میاد دوست داریم چه کلمات کلیدی در ذهن بقیه شکل بگیره؟

پس از اینکه متوجه شدیم که رسالت زندگی ما چیه باید ارزش های خودمون رو بشناسیم و بر اساس اونها ارزش افزوده ها (Add value) رو بشناسیم. چند دقیقه وقت بگذارید و تمام ارزش های خودتون رو یادداشت کنید. مثلا اگر صداقت یکی از ارزش های شماست باید خودتون در همه ی موقعیت ها صادق باشید، با افراد صادق نشست و برخواست کنید و سعی کنید این ارزش رو در بقیه افراد هم به وجود بیارید.

باید از هر چیزی که برای ما ارزش افزوده ای نداره دور بشیم. مثلا باید از موقعیتی که باعث میشه دروغ بگیم دور بشیم. از کسی که دورغ میگه دور بشیم و هر چیزی که برای ما باعث ارزش افزوده نمیشه. در این صورت کم کم به سمت هدفمون حرکت می کنیم و به امید خدا نهایتا به اون خواهیم رسید.

پیشنهاد می کنم مطلب روبرو را هم مطالعه کنید: به کجا می روم آخر؟