برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

وقتی چراهایتان قوی شود چگونه ها بی معنا می شود؟

کدومتون الان به یه زبان زنده دنیا به جز زبان مادری مسلط هستید؟ خب بعضی ها بلدن …

آیا الان تواناییش رو دارید که تا سال آینده دو زبان جدید مثل فرانسه و آلمانی رو یاد بگیرید؟ سخته ولی شاید یکی دوتامون بتونیم…

کدوم یکی از شما می تونه در عرض یک سال به پنج زبان دنیا مسلط بشه؟ وات…

 

چرا بعضی افراد نسبت به بعضی دیگه موفق تر هستند با اینکه منابع یکسانی رو داشتند؟

چرا بعضی ها در انجام یک کار قدرت اراده بیشتری دارند و هرجور شده باید بهش برسند؟

برخی از افراد شایستگی بیشتری دارند، سرمایه بیشتر و علم بیشتری دارند ولی با این حال گاهی افرادی که هیچ کدوم از اینا رو ندارند موفق تر اند. برای چی؟

وقتی چراهایتان قوی شود چگونه ها بی معنا می شود؟

یه پسربچه ۱۲ ساله افغانی هست که به ۵ زبان دنیا مسلطه. احتمالا الان خیلی هامون داریم این جملات رو با خودمون تکرار میکنیم. حتما خارج از افغانستان زندگی میکنه. حتما پدر پول داری داره. حتما می تونسته در کلاس های مختلف زبان شرکت کنه و …

این پسر بچه ۱۲ساله یا بهتره بگم این بزرگ مرد ۱۲ساله پدرش رو تو کودکی و در بحبحه جنگ از دست داده و تو این سن کم به تنهایی مسئول ۷ زن و بچه دیگه شده. نشسته و با خودش فکر کرده که چطور می تونم زندگی بهتری برای خانواده ام درست کنم. رفته و به پنج زبان زنده دنیا مسلط شده و شروع به کار در سفارت خونه ها کرده تا بتونه خرجی خانواده اش رو تامین کنه.

آیا میشه تو یه سال بدون کلاس و معلم خصوصی و ابزار های کمک آموزشی به پنج زبان زنده دنیا مسلط شد؟ بله، میشه. این پسر با قاطعیت ثابت کرد که میشه. فقط کافیه چرایی داشته باشید که به شما انگیزه بده. وقتی چراهایتان قوی شود چگونه ها بی معنا می شود؟

اگر یه تخته با عرض ۲۵ سانتی متر و طول ۳ متر روی زمین بذارم و به شما بگم که اگه طول تخته رو طی کنید به شما ۱۰۰ هزار تومن میدم آیا قبول می کنید یا نه؟ معلومه که قبول می کنید. ۱۰۰ تومن بدون زحمت به دست میارید. حالا اگر همین تخته رو بین دو تا ساختمون ۲۰ طبقه قرار بدم چه طور؟ حاضر هستید طول اون رو به خاطر ۱۰۰ هزار تومن طی کنید؟

یه سوال دیگه، اگر تو ساختمون روبرویی بچتون تو آتش سوزی گیر افتاده باشه چه طور؟ حاظرید طول تخته رو طی کنید؟ بدون فکر کردن درباره اش شروع می کنید به رد شدن از طول تخته، چه ۱۰۰ هزار تومن در کار باشه و چه نباشه. (مثال تخته از کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی)

وقتی چراهایتان قوی شود چگونه ها بی معنا می شود؟

کجای زندگی چرایی قوی داشتید و به هدفتون رسیدید؟ در قسمت نظرات تجربتون رو بگید.

این مطالب را هم بخوانید:

به کجا می روم آخر؟

کلمات کلیدی شما چیه؟

حسین خادمی

موسس و مدیر مجموعه یووآن هستم که در زمینه برنامه نویسی وب مشغول به فعالیته، خوشحال میشم نظراتتون رو راجع به این بلاگ بدونم