برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چطور ثروتمند بشم؟

عجب سوال هیجان انگیزی!!!

همه دوست دارند ثروتمند بشن به غیر از عده ی قلیلی که فکر می کنند پول چرک کف دسته و چیز خوبی نیست. فکر می کنن آدم های پولدار از معنویت به دورند و پول باعث میشه که اونها از خدا دور بشن. به نظر من این تفکر اشتباهیه، لذت اینکه بتونی برای یه دختر بچه یه کیف خوشگل صورتی رنگ با تصاویر زیبایی که رو کیف هست بخری، وصف ناشدنیه. دخترکی که پدر و مادرش امکان تهیه حتی یه کیف نو رو هم ندارند. اگر پول نداشته باشی چه طور می خواهی این لذت رو لمس کنی؟

بذارید یه خبر خوب بهتون بدم: اگر شما درآمدی دارید، هرچقدر هم که اون درآمد کم باشه شما پتانسیل ثروتمند شدن رو دارید. حالا بذارید یه قول مردونه بهتون بدم: اگر شما به قانون ده درصد عمل کنید شما به زودی ثروتمند خواهید شد.

قانون ده درصد – بند دو: ده درصد از درآمدتون رو پس انداز کنید

فرض کنید شما استخری در حیاط منزلتون دارید. فرض کنید هر ماه از آب چاه می تونید بهره ببرید و استخر خودتون رو پر کنید. از طرفی در طول ماه از آب استخر برای آبیاری گیاهان و درخت ها، شستشو و سایر مصارف استفاده می کنید. اگر مصرف آب شما در طول ماه۱۰۰ لیتر آب باشه در این صورت آخر هر ماه استخر شما خالی شده و مجددا با اون ۱۰۰ لیتر سهمیه ای که دارید پرش می کنید.
بعضی از همسایه های شما مصرف آبشون بیش از ۱۰۰ لیتره و در انتهای ماه همیشه آب کم میارند و کاسه چه کنم چه کنم دست می گیرند. حالا شما یه تصمیم تازه گرفید. شما تصمیم گرفتید که صرفه جویی کنید و هر ماه ۱۰ لیتر کمتر آب مصرف کنید. در این صورت انتهای ماه اول ۱۰ لیتر آب در استخر شما هست. بعد از ۱۰ ماه با اینکه به انتهای ماه رسیدید ولی استخر شما ۱۰۰ لیتر آب داره.

معادله ی سادیه نه؟ واقعیت اینه که بهمین سادگی شما می تونید پولتون رو پس انداز کنید و به زودی مقدار زیادی پول داشته باشید. در روزهای بعد بهتون خواهم گفت که با این پول های اضافی چه کار کنید تا سرعت افزایش ثروتتون بیشتر بشه و به زودی به میلیونر و میلیاردر تبدیل بشید.

بند اول قانون ده درصد رو تو پست روبرو بخونید: ما را به خیر تو امید هست

می خواهید بدونید چطور با داشتن درآمد کم بازهم توانایی پس انداز داشته باشید؟ این مطلب رو بخونید: چطور پس انداز کنم؟

آیا قانون معینی برای پس انداز دارید؟ قانونتون رو در بخش نظرات با ما به اشتراک بذارید.

حسین خادمی

موسس و مدیر مجموعه یووآن هستم که در زمینه برنامه نویسی وب مشغول به فعالیته، خوشحال میشم نظراتتون رو راجع به این بلاگ بدونم