برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

به کجا می روم آخر؟

اگه یه آدم بیکاری مثل من بیاد و از شما بپرسه دارید کجا میرید، چه جوابی می دید؟

اصلا جوابی دارید که بدید؟

دیرمون شده؟

برای حرکت زوده؟

آماده ایم؟

وسایل سفر رو جمع کردیم؟

چه چیزایی برای این سفر نیاز داریم؟

چه کسایی همسفر ما هستند؟

اصلا جایی می خواهیم بریم که دیر شده باشه یا نه؟ یا لازم باشه براش آماده بشیم؟

خیلی ریلکس و خوش و خرم داریم کنار هم زندگی می کنیم و حواسمون نیست که زندگی یک سفره و ما مقصدی داریم. شاید دلیل اینکه حواسمون به زندگی نیست اینه که زندگی بزرگه درست مثل کره زمین. به خاطر بزرگی کره زمین ما گرد بودنش و حرکاتش رو حس نمی کنم. ما حس نمی کنیم که کره زمین در حرکته و همین طور منظومه شمسی و همین طور جهان هستی. و این جهان هستی مقصدی داره و داره به سمت اون حرکت می کنه.

زندگی هر یک از ما هم همینه، چون بزرگه (در ظاهر) حرکتش رو حس نمی کنیم و یهو به خودمون میاییم و می بینیم که دیر شده. بیایید قبل از اینکه دیر بشه مقصد زندگیمون رو خودمون انتخاب کنیم و به سمتش حرکت کنیم.

دوباره سوالات اول این نوشته رو مطالعه کنید و بهش جواب بدید. کسی زندگی خوبی داره که سوالات خوبی از خودش بپرسه. هر کدوم از ما ها به دلیلی آفریده شده ایم و رسالتی به گردن داریم. ما وظیفه داریم که رسالت فردی خودمون رو پیدا کنیم و به سمتش حرکت کنیم.

از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود؟
به کجا می روم؟ آخر ننمایی وطنم

در جواب دادن به سوالات دقیق باشید و کاملا مشخص کنید که کجا می خواهید برید. رسالت فردی ما چیه؟ نگید من می خوام به یه سفر لذت بخش برم. بگید من می خوام به مشهد برم. نگید من می خوام موفق بشم. بگید من می خواهم دکتر مغز و اعصاب بشم و بیماری پارکینسون رو علاج کنم. و دقیقا مشخص کنید که چه افرادی باید همراه شما باشند. کی باید به این مقصد برسید، چه چیزهایی لازم دارید و …

فکر می کنید رسالت شما چیه؟ زیر همین پست رسالتتون رو با همه در میون بگذارید.