برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

آیا برای موفق شدن باید بیشتر تلاش کنم؟

آیا برای موفق شدن باید بیشتر کار کنم؟

چقدر باید کار کنم تا به اون جایی که می خوام برسم؟

یه زمانی که فریلنسر بودم سخـــــــــــــــت کار می کردم. بعضی وقت ها این کار کردن تا طلوع آفتاب طول می کشید و وقتی سرم رو از تو لپتاپ بیرون می آرودم دیگه هوا کامل روشن شده بود.

یه مدتی که دیگه خسته شده بودم به این فکر کردم که چقدر دیگه باید بیشتر از این تلاش کنم تا به چیزی که می خوام برسم؟ آیا واقعا رسیدن به موفقیت بیشتر نیازمند کار بیشتره؟ اگر این طوره چرا کسایی که خیلی کمتر از من کار می کنن نتایج بهتری می گیرن؟ درآمد من که بیشتر از اون ها نیست. در حالی که اونا به تفریح می رن، به خانواده اشون میرسن و یا استراحت می کنند من در حال کارم.

این جا نقطه ایست که باید شک کرد

من به این نتیجه رسیدم که این سبک زندگی رو دوست ندارم. آخه یعنی چی؟ یعنی اگر من موفق تر از این بشم میشم ساعت دو نصف شب؟ ساعت سه نصف شب؟

 آیا کار بیشتر مساویه با موفقیت بیشتر؟

تا یه زمانی آدم جوانه و می تونه پر فشار کار کنه. تا یه زمانی آدم مجرده. بعد چی میشه؟ بچه هایی رو به دنیا میارم که هیچ وقت نمی تونم باهاشون بازی کنم؟ در این صورت اصلا برای چی باید پدر اونها بشم؟ این چیزیه که آدم رو مضطرب میکنه.

سوال دیگه اینجاست:

آیا میشه با کار کمتر نتایج بهتری به دست آورد؟

با قاطعیت بله

سوال مهم تر:

راه حل چیه؟

بزرگترین راه حل اینه: روی خودتون سرمایه گذاری کنید.

حاضر باشید که بهای یادگیری رو بپردازید. پرفشار یاد بگیرید و کم فشار تر زندگی کنید. کتاب بخونید، سمینار شرکت کنید، با آدم های موفق نشست و برخواست کنید.

و راحل حل دوم اینه: تفویض اختیار رو یاد بگیرید.

کارهایی که امکانش هست رو به دیگران واگذار کنید و فقط بر اونها نظارت داشته باشید.

یک نکته مهم

این مقاله برای این نوشته نشده که شما دست از تلاش بکشید و مقدار تلاشتون رو کم کنید. ما باید تلاش های هدفمند داشته باشیم البته هدفمندیمون نباید مثل هدفمندی یارانه ها باشه 🙂

بعضی وقتا شاید لازم باشه در راستای هدفی که داریم سخت کار کنیم و زمان زیادی رو در روز صرف کارمون کنیم. با ابزار هایی که معرفی شد ما می تونیم کارهای غیرضروری رو به دیگران تفویض کنیم و در عوض به کار اصلی خودمون که مدیریت کسب و کارمون هست بپردازیم.

بهونه هایی که اغلب میاریم

اگر فکر می کنید هزینه آموزش و یادگیری زیاده می تونید نادانی رو امتحان کنید. اگر هم فکر می کنید که وقتش رو ندارید در مطلب بعدی با من همراه باشید. می خوام به موضوع « ای بابا! من که وقت این کارا رو ندارم » بپردازم.

این مطالب رو هم بخونید:

تبرت رو تیز کن

خیلی سرتون شلوغه؟ فکر می کنید وقت هیچ کاری رو ندارید؟