برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

تا حالا فکر کردید شاید حق با شما نیست؟

نمی دونم،

شاید تو درست بگی،

عقیده ای راجع به ایده ات ندارم اما مشتاقم طرح و نظرت رو بدونم.

یکی از مدیران در مناظره ای در رابطه با موجودی صحبت می کرد که در ایران کاملا منقرض شده. اون مدیر عزیز با اعتماد به نفس کامل می گفت: « من می تونم این موجود رو در ایران احیا کنم.» و ادعا داشت که اگر امکانات و بودجه مورد نیاز در اختیارش قرار بگیره می تونه ژنوم این موجود رو دوباره به وجود بیاره.

تمامی مدیران زیر خنده زدند و اعتقاد داشتن که چنین کاری شدنی نیست. این مثل این می مونه که دایناسورها رو دوباره به وجود بیاریم. هیچ کدوم از مدیران عکس العمل مثبتی نشون ندادن به جز یکی از اونها که اتفاقا مدیر اون مناظره هم بود. اون مدیر ارشد با متانت تمام گفت:« فعلا نظر خاصی در رابطه با این موضوع ندارم و فعلا عقیده ای راجع بهش ندارم.»

اون مدیر توانایی این رو داشت که مثل بقیه مدیرها رفتار کنه و بگه: «همه می دونن این کار شدنی نیست و این موجود کاملا منقرض شده. حرف و ایده شما اساسا اشتباهه.»

اما به جای جبهه گرفتن مقابل این طرح گفت:
فعلا راجع به این موضوع ایده ای ندارم اما مشتاقم پیشنهاد و نظر شما رو بشنوم.

ما ایرانی ها در رفتارمون خیلی متواضعانه عمل می کنیم و وقتی می خواهیم وارد مکانی بشیم کلی تعارف تیکه و پاره همدیگه می کنیم.

شما سرور مایی

ما خاک پاتیم

آتیش قلیونتیم. بکش تا خاموش نشیم

زیر پاتو نگا کنی ما رو میبینی و ….

کاش یاد می گرفتیم که در تفکر کردن هم متواضعانه عمل کنیم. حضرت مولانا میگه:

سخت گیری و تعصب خامی است                     تا جنینی کار خون آشمامی است

کاش می تونسیتم از جنین تفکراتمون خارج بشیم تا دنیای بزرگ تری رو ببینیم ، بیش تر یاد بگیریم و روابط بهتری داشته باشیم.
نمی دونم، شاید اونایی که میگن تعصب خوبه درست میگن. شاید حق با اونا باشه ، مشتاقم نظر و ایده شما رو هم بشنوم. شما هم نظر و ایده تون رو زیر همین پست ثبت کنید.