برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

خیلی سرتون شلوغه؟ فکر می کنید وقت هیچ کاری رو ندارید؟ پس این مطلب رو بخونید

مایکل بوف در کتاب بزرگترین اصل مدیریت میگه: اگه شما ۸ ساعت در روز کار می کنید دارید درست پیش می رید. اگر بیش از اینه دوتا مشکل ممکنه وجود داشته باشه

۱. توانایی و مهارت لازم برای اون کار رو ندارید.

۲. کاری که شما انجام می دید مال یک نفر نیست. مال دو نفر، سه نفره و شما دارید به تنهایی انجام می دید.

پس اگه فرصت سر خاروندن نداریم خیلی خوشحال نباشیم و فکر نکنیم که وای، من خدای پیشرفت ام و دارم از همه جلو می زنم چون بیش تر از همه دارم کار می کنم. بهتره بشینیم و کمی فکر کنیم. شاید یکی از این دو مشکل یا هردو شامل حال ما میشه.
اول توانایی های مدیریتی خودمون رو افزایش بدیم و بدونیم: عزیزم تو به اندازه ی کافی خوب هستی اما به اندازه ی کافی توانا نیستی. کتاب بخونیم، کلاس بریم، سمینار شرکت کنیم، سی دی گوش بدیم و …..

پرفشار یاد بگیریم و کم فشار زندگی کنیم.

ثانیا تفویض اختیار رو یاد بگیریم. تفویض اختیار این نیست که کاری رو به دیگری بسپاریم و تصمیم گیری نهایی رو برای خودمون نگه داریم. مثل کاری که اکثر سازمان های دولتی انجام میدن. یعنی چیزی که به تایید مدیر میانی رسیده رو مجددا مجبوریم پیش مدیر بالا دستی ببریم و تایید اون و امضای اون رو هم بگیریم. در این صورت در واقع اختیاری رو به کسی ندادیم و همچنان سرمون شلوغ خواهد بود. فقط مراحل اداری رو افزایش دادیم.

یکم جرات داشته باشیم و اختیار رو کامل به فردی که مهارت انجام اون کار رو داره بدیم و بدونیم که اون فرد بهتر از ما اون کار رو انجام میده.

به زودی یه مطلب فوق العاده راجع به تفویض اختیار منتشر میکنم. با ما همراه باشید.

شما با کدوم مشکل درگیر هستید یا درگیر بودید؟ لطفا تجربیاتتون رو از طریق بخش نظرات با همه در میون بگذارید.

مطالب زیر رو هم بخونید:

آیا برای موفق شدن باید بیشتر تلاش کنم؟

تبرت رو تیز کن