برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

یا دلیل من لا دلیل له

شب قدر باید قدر چی رو بدونیم؟
از اعمال شب قدر چقدر میدونیم؟
بهترین اعمال در شب قدر چیه؟

قدر در لغت به معنای اندازه و اندازه گیریه.  شب قدر همون طور که همه ما می دونیم شب بزرگیه و تقدیر یک ساله ما انسان ها مشخص میشه.

در قرآن داریم که این شب بهتر از هزار ماهه

شبی که برای اندازه و اندازگیری انسان ها مشخص شده

شبی که در اون قرآن کریم، بزرگترین نقشه و راهنمای انسان ها در اون شب نازل شده

حالا سوال اینجاست که آیا در این شب که شب تقدیره ماست ما نباید نقشه راهی برای یک سال آینده خودمون داشته باشیم؟ اگر فرزندی پیش پدر و مادرش بره و یه سره گریه کنه و نگه که دقیقا چی می خواد آیا والدینش می تونن کمکش کنن؟ از نظر من شب قدر هم همین طوره. ما باید بدونیم در یک سال آینده دقیقا چی می خواهیم تا به اذن خداوند این مقدرات به امضای امام زمانمون برسه. ما باید با یه نقشه راه کامل برای یک سال آینده امون خودمون رو به شب قدر برسونیم.

خواندن دعا و مناجات و انجام اعمالی که برای این شب ذکر شده بسیار خوب و بجاست ولی ای کاش زمانی رو هم برای تفکر اختصاص بدیم و بدونیم  ابن ملجم به نیت نزدیکی به خدا امام علی علیه السلام رو به شهادت رسوندن و عنصری که نادیده گرفته شده بود تفکر بود.

حلقه ی گمشده ی شبهای قدر، تفکر و برنامه ریزی برای یک سال آینده

حسابدار ها تو پایان هر سال مالی حساب ها رو می بندند. به معنای دیگه خلاصه سود و زیان رو مشخص می کنن. ماه رمضان هم پایان یک سال زندگی و آغاز سالی نوست. ما باید در این شب ها و روز ها حساب خلاصه سود و زیان خودمون رو مشخص کنیم و برای سال بعد آماده بشیم. امید است که به اهدافمون برسیم…

امروز ۲۳ ماه رمضان سال ۱۴۳۹ برابر ۱۸ خرداد ۹۷ و من دلم نیومد نظرم رو با شما در میون نذارم. شما هم نظرتون رو با من و بقیه کاربران سایت به اشتراک بگذارید.