برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

از داخل به بیرون

جوجه توی تخم مرغ، زمانی می تونه دنیای بزرگ بیرون رو تجربه کنه که با رشد تدریجی از درون، تخم‌مرغ را شکسته باشه. تخم مرغی که از بیرون بشکنه فقط نیمرو کردن می خوره! به همین خاطره که تغییر زندگی ما با توصیه و تجویز و مشاوره شکل نمی‌گیره. هر جامعه‌ای باید از درون به نقطه‌ای برسه که پوسته‌ی تنگ تفکرات قدیمی خودش رو بشکنه و دنیای جدید را ببینه…

پروفسور یونگ میگه:

درون و برون بازتاب یکدیگرند.

یعنی وقتی دنیای درونی شما درونن باور داره که شما نمی تونید بزرگ بشید، به عجیب ترین شکل ممکن رخدادهایی رو به وجود میاره که جلوی رشد شما رو می گیره. خبر خوب اینه که برعکس این فرآیند هم صادقه. شما باید ابتدا باور داشته باشید که می تونید هدفی رو که دارید به دست بیارید، اونوقت جهان هستی هم به شما کمک میکنه تا به چیزی که می خواهید برسید.

البته همه ی اینها به شرط اینه که با تمام وجود در راستای اون هدف قدم بردارید و صبر داشته باشید تا معجزه خودش رو نشون بده.

در پست قبلی از این صحبت کردیم که برای تغییر دنیامون باید اول خودمون رو تغییر بدیم. در این پست می خواهیم اینو بگیم که این تغییر خود باید از درون ما شروع بشه. باید بخواهیم تا بشه.

وقتی تصمیم گرفتیم به خواسته مون برسیم باید اولین مانع رسیدن به هدفمون رو از سر راه برداریم. اولین مانع فاصله بین خواستن و عمل کردنه، خیلی ها دوست دارند پولدار باشند اما کاری هم در راستای این هدف انجام می دهند. آیا حاضرند برای رسیدن به هدفشون ریسک کنند؟ آیا حاضرن برای رسیدن به هدفشون بهایی رو بپردازند؟

بعد از اینکه هدفی رو مشخص کردیم باید سریعا اولین اقدام رو انجام بدیم. یه اقدام خیلی کوچیک که از پسش برمیاییم و برای ما انجامش خیلی سخت نیست. بعد باید متعهد بشیم که هر روز یه قدم هرچند کوچک به سمت هدفمون برداریم. به زودی می بینیم که در یک قدمی هدفمون هستیم و از اینکه داریم قدم آخر رو برمیداریم خیلی خوشحال هستیم.