برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

اگه می خوای زنده بمونی چکاپ کن

آیا شما بدنتون رو چکاپ می کنید؟

آیا وسیله ی نقلیه تون رو هر شش ماه برای چکاپ به تعمیرگاه می برید؟

کسب و کارتون رو چطور؟ آیا کسب و کارتون رو چکاپ می کنید؟

یه جمله خیلی ساده و در عین حال مهمی تو پزشکی هست که تقریبا همه ی ما اونو شنیدیم. اغلب ما این جمله ی خیلی مهم رو دست کم می گیریم و اون جمله اینه:

پیشگیری بهتر از درمان است

اگر فقط به همین توصیه کوچیک عمل کنیم و در سال دو بار خودمون رو چکاپ کنیم می تونیم از وقوع مشکلات زیادی تو بدنمون جلوگیری کنیم. ضمن اینکه در هزینه هامون هم صرفه جویی زیادی میشه چون به تبع پیشرفت یه بیماری هزینه های درمانی اون هم افزایش پیدا میکنه.

از این توصیه میشه تو همه ی زمینه های زندگی استفاده کرد. شما برای وسیله ی نقلیه تون هم می تونید از این توصیه استفاده کنید و با چکاپ شش ماهه وسیله ی نقلیه تون به صورت پیشگیرانه از بروز مشکلات جلوگیری کنید و صرفه جویی زیادی تو هزینه هاتون داشته باشید. تازه سردرد هاتون هم کمتر میشه.

چه خوب میشه که اگه بتونیم این رویه رو تو کسب و کارمون هم پیاده کنیم. موثر ترین راه برای رسیدن به مدال طلا حل مشکلات به صورت پیشگیرانه است. کسی که به صورت انفعالی با مشکلات برخورد میکنه ممکنه باعث مرگ کسب و کارش بشه.

اونایی که فوتبالی هستند با اصطلاح بازی خوانی آشنایی دارند. مفهوم بازی خوانی با موضوع ما خیلی نزدیکه. بازیکنی بهتره که بازی خوانی بهتری داشته باشه یعنی حرکت حریف رو قبل از انجامش حدس بزنه و به صورت پیشگیرانه عمل کنه.

نباید اونقدر منتظر بمونیم که مشکل بیاد و بگه «سلام، من اینجا هستم». ما باید قبل از وقوع اون آماده باشیم و وقتی اومد بگیم «سلام، منتظرت بودم»

کجا ها از چکاپ استفاده کردید که خیلی به دردتون خورده؟ کجاها ضرر زیادی از چکاپ نکردن خوردید؟ تجربه تون رو در بخش نظرات به اشتراک بذارید.

پیشنهاد می کنم این مطلب رو هم مطالعه کنید: فرصت یا مشکل؟ کدوم رو انتخاب می کنید؟

حسین خادمی

موسس و مدیر مجموعه یووآن هستم که در زمینه برنامه نویسی وب مشغول به فعالیته، خوشحال میشم نظراتتون رو راجع به این بلاگ بدونم