برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

می خوای دنیا رو تغییر بدی؟

کشیشی هنگام مردن گفت وقتی بچه بودم دلم می خواست دنیا رو تغییر بدم. بعد فکر کردم دنیا خیلی بزرگه و باید کشورم رو عوض کنم. تو نوجوانی به خودم گفتم کشورم هم زیادی بزرگه و باید کاری برای تغییر شهرم کنم.
جوان که شدم فکر کردم شهرم هم زیادی گنده است و باید محله ام رو دگرگون کنم. به میانسالی که رسیدم تصمیم گرفتم از خانواده ام شروع کنم و حالا که در واپسین لحظه های عمرم هستم می بینم که باید از همون اول از خودم شروع می کردم.
و اگه این کار رو کرده بودم تا حالا تونسته بودم به سهم خودم ؛ خانواده ام، محله ام، شهرم، کشورم و جهان رو تغییر بدم.

بیایید اول از خودمون شروع کنیم و اول به خودمون کمک کنیم تا بتونیم به دیگران هم کمک کنیم. مثلا در مواقعی که حادثه ای رخ میده ما اگر نتونیم اول جون خودمون رو نجات بدیم چه طور می تونیم جون دیگران رو نجات بدیم؟ یه فرد مرده چه طور می تونه به دیگری کمک کنه؟

اگر در قطب شمال هستید شما نمی تونید همه ی قطب شمال رو گرم کنید. تنها کاری که می تونید بکنید اینه که لباس گرمی بپوشید و اگر داخل خودرو هستید درجه ی بخاریتون رو زیاد کنید. ولی در عوض با گرم کردن همین محیط کوچیک می تونید کیلومترها در قطب سفر کنید و چیزای جدید رو تجربه کنید.

دنیا رو تغییر بده

تو پست بعد به این می پردازیم که چه طور باید تغییر از خود رو شروع کنیم، پست بعدی رو حتما مطالعه کنید: از داخل به بیرون

تا حالا شده تغییری که می خواهید در دیگران ایجاد بشه رو اول در خودتون به وجود بیارید؟ مثلا اگه می خواهید دوستتون بهتون هیچ وقت دروغ نگه باید خودتون هیچ موقع دروغ نگید و آدم کاملا صادقی باشید. حتی اگر اون دوستتون عادت بد دروغ گفتن رو داشته باشه و به همه دروغ بگه به زودی می بینید که در رابطه با شما هیچ وقت از دروغ استفاده نمی کنه. تجربه تون رو در این مورد با همه در میون بگذارید.

حسین خادمی

موسس و مدیر مجموعه یووآن هستم که در زمینه برنامه نویسی وب مشغول به فعالیته، خوشحال میشم نظراتتون رو راجع به این بلاگ بدونم