برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

اگر فکر می کنی می تونی پس حق با توست

فروشنده ای در منطقه ای کوچک به نسبت خوب عمل کرده بود. او در این منطقه ی کوچک ۵۰۰۰ دلار فروش کرده بود. به خاطر عملکرد خوب منطقه ی بزرگتر و بهتری برای او در نظر گرفته بودند. سال بعد با اینکه در منطقه ی بهتری فعالیت کرده بود اما درآمد فروشش در همان سطح ۵۰۰۰ دلار باقی ماند بود.

سال بعد درآمد فروشندگان را افزایش دادند ولی با این حال فروشنده بیش از ۵۰۰۰ دلار درآمد کسب نکرد. او را به یکی از فقیر ترین مناطق فرستادند و باز هم همان ۵۰۰۰ دلار را کاسبی کرد.

مشکل منطقه ی فروش نبود بلکه ارزشی بود که فروشنده برای خودش تعیین کرده بود. خودش را فروشنده ی ۵۰۰۰ دلاری می دانست و مادامی که دچار این باور بود، شرایط بیرونی اهمیتی نداشت. در منطقه ی فقیر باید تلاش بیشتری می کرد تا به رقم درآمد ۵۰۰۰ دلار برسد اما در منطقه ی مناسب وقتی به رقم ۵۰۰۰ دلار می رسید به هر عذر و بهانه دست از تلاش می کشید.

نقل داستانی واقعی از جان دی مورفی در کتاب رمز موفقیت در فروش

باور های ما بخش اعظمی از موفقیت یا عدم موفقیت ما را شکل می دهند. اگر باور داشته باشیم که می تونیم قطعا خواهیم توانست و اگر باور داشته باشیم که نمی تونیم هیچ کس نمی تونه به ما کمکی بکنه.

اگر فکر می کنی می توانی پس حق با توست و اگر فکر می کنی که نمی توانی باز هم حق با توست

اگر شما طی اتفاقاتی که در زندگی براتون پیش اومده به این باور رسیدید که همیشه بدشانس هستید و اگه لب دریا هم می رید باید یه آفتابه آب با خودتون ببرید، این باور روی شما اثر میذاره و باعث میشه هر اتفاقی را به دید بدشناسی ببینید در حالی که شاید یه فرصت باشه. دانش آموزی رو فرض کنید که بر اثر حرف های معلم، خانواده و دوستاش به این نتیجه رسیده که تو درس ریاضی ضعیفه، حالا  دیگه هر چقدر هم تلاش کنه باز هم نتیجه ی خوبی نمی گیره چون باور منفی تو ذهنش رشد کرده و باور ها قدرت خارق العاده ای دارند.

این مطلب رو هم بخونید: وقتی چراهایتان قوی شود چگونه ها بی معنا می شود؟

حسین خادمی

موسس و مدیر مجموعه یووآن هستم که در زمینه برنامه نویسی وب مشغول به فعالیته، خوشحال میشم نظراتتون رو راجع به این بلاگ بدونم